Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

Hra Brány pevnosti dokořán!

V pondělí 18. července nás čeká první z termínů, ve kterém jsme pro návštěvníky připravili hru zvanou Brány pevnosti dokořán!

Druhý, ten srpnový, připadl na 27. 8. 2016 a během něho se návštěvníci stanou na chvíli součástí vojenského táborového života. Tábor bude vystavěn na shromaždišti nad vstupem do podzemí.

Nejprve čistě prakticky, v obou uvedených dnech budou klasické prohlídky probíhat pouze v dopoledních hodinách a to od 9 do 12 hodin. Poslední prohlídka vychází právě ve 12 hodin.

Od 13 hodiny již malé i velké přivítají oživlé postavy z dávné minulosti.

Aby mohli účastníci hry vkročit do podzemí, musí nejprve splnit několik úkolů. Zastavíte se v dílně Matyáše Bernarda Brauna a poznáte, které atributy patřily jednotlivým sochám a jaké byly příběhy postav, jimiž byla díla inspirována. Společně se budeme zabývat i vojenským a civilním odíváním, v prachárně si vyzkoušíte přesnost v míření a zjistíte, jestli byste dovedli vykřesat jiskru pomocí ocílky a pazourku.

Ověříme si i Vaše znalosti ohledně bylinek a koření, v kasematech Vás čeká dokonce i příprava a pečení placek. Nemine Vás ani doručování tajné zprávy.

Až vše splníte, v podzemí už to bude hračka. Každou skupinku čeká už jenom hledání správné cesty, jelikož se tam vydáte samostatně a také několik zapeklitých otázek.

Start je na pokladně na Bastionu I, vstupné 40 Kč pro děti, 60 Kč pro dospělé, 170 Kč pro rodinu. Poslední návštěvníci budou vycházet v 17 hodin, v 18 hodin je trasa uzavřena a hra ukončena.