Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

Provoz během festivalu Brutal Assault

Už týden před vlastním začátkem Brutal Assaultu se v kanceláři Bastionu I a podzemí množí telefonáty a maily s dotazy, jestli se u nás koná „ten festival“, zdalipak máme otevřeno a jak je to s parkováním.

Naše návštěvníky můžeme ubezpečit, že Brutal Assault se stejně jako v uplynulých devíti letech koná na opačné straně pevnostního města. Turistický areál Bastionu I a podzemí je tudíž veřejnosti přístupný v běžných otevíracích hodinách. Našim návštěvníkům bude rovněž vyhrazeno parkoviště u bývalé pokladny (ulice Rudé Armády č. p. 109).

Omezení se vztahují pouze k expozicím Ochránců památek pevnosti Josefov v objektech Ravelinu No. XIV a Bastionu No. IX. Jak výstava traktorů a děl v „devítce“, tak dělostřelecká kasemata na „čtrnáctce“ budou v souvislosti s přípravami a bouráním festivalového parku (tj. od 2. od 21. srpna 2016) zcela mimo provoz.

Od 2. do 21. srpna je tedy možné navštívit Bastion I a podzemí, První vojenskohistorické muzeum M. Frosta a Muzeum W. Matušky, městské muzeum v Zásobovacím úřadě a Traxlerovu sýpku.

 

mapy BRUTAL