Written by admin

Užijte si Josefov na maximum!

Pro pevnostní město Josefov jsou v posledních letech příznačné nejen působivá architektura, ale také vysoká hustota různorodých expozic. Na 266 hektarech jich lze navštívit sedm.

Aby se návštěvníkům vcházejícím prvně do Josefova co nejvíc usnadnila orientace ve městě a vstup do všech tamních areálů, už druhým rokem bude možné si na příslušných pokladnách zakoupit vstupenky „All Inclusive“. Vstupenky se letos začnou prodávat od 1. května. Opravňují jejich držitele ke vstupu do turistického areálu Bastion I a podzemí, Prvního vojenskohistorického muzea M. Frosta a Muzea Waldemara Matušky, Traxlerovy sýpky, Ravelinu XIV, Bastionu IX a Zásobovacího úřadu. Vstupenky si můžete zakoupit na pokladně turitického areálu na Bastion I, v Prvním vojenskohistorickém muzeu M. Frosta a v Zásobovacím úřadě (tj. v městském muzeu v Josefově).

Časově neomezené vstupenky budou v prodeji v květnu a červnu o víkendech, o letních prázdninách denně kromě pondělí a v září opět o sobotách a nedělích. Ke vstupenkám se bude též zdarma přikládat leták s mapkou
a základními informacemi o probíhajících výstavách.

Ceny lístků se budou pohybovat od 80 do 360 korun. Na 80 korun vyjde vstupné pro děti do 15 let, držitele studentského průkazu a seniory a osoby s průkazem ZTP a ZTP-P. Základní vstupné pro dospělé bude stát 120 korun. Rodiny s dětmi, tj. dva dospělí a dvě až tři děti, mohou využít též rodinné vstupné ve výši 360 korun.