Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

HLEDÁME PRŮVODCE, POKLADNÍ A LEKTORY PROGRAMŮ PRO ŠKOLY

HLEDÁME PRŮVODCE, POKLADNÍ A LEKTORY PROGRAMŮ PRO ŠKOLY

• turistický areál Bastion I a podzemí
• Bastion X, Bastion IX a Ravelin XIV

Jedná se o práci na dohodu o provedení práce, tzn. 300 pracovních hodin. Práce je vhodná pro muže i ženy, studenty, důchodce i ženy na mateřské dovolené. Je možné odpracovat max. 100 hodin/měsíc.
Na Bastionu I se provází od 30. března do 28. října 2019. Na Bastionu X, Bastionu IX a Ravelinu XIV se provází od května do září 2019.
Lze se zapojit i při organizaci a realizaci kulturních událostí, které zde pořádáme a získat tak zajímavé pracovní zkušenosti.

Hodinová mzda 100 Kč/hod., v případě prohlídek v cizím jazyce 110 Kč/hod.

Požadujeme:
• komunikativnost, samostatnost, odpovědný přístup při plnění svěřených úkolů
• zájem o historii výhodou
• zkušenosti s průvodcovskou činností výhodou
• minimální věk 18 let
• znalost cizích jazyků výhodou (angličtina, němčina, polština, atd.)

Dále hledáme lektory Programů pro školy, které probíhají od května do října, a to hlavně ve všedních dnech od 9:00 do 17:00.
Požadavky na lektory:
• komunikativnost, samostatnost, organizační schopnosti, časová flexibilita
• praxe v práci s dětmi a mládeží výhodou

Vaše přihlášky a životopisy zasílejte prosím do 2. 3. 2019 na e-mailovou adresu: info@pevnostjosefov.cz.
Další informace na webu www.pevnostjosefov.cz nebo na tel. 491 812 343.

Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

Přihláška Špitál ART 2018

Přihláška k účasti na uměleckém festivalu Špitál ART

Kontaktní údaje (telefon, email, facebook)

 

Čím bych se chtěl/a na Špitál ARTu prezentovat

(Popiš svůj plánovaný koncept. Prosíme o text minimálně o 100 slovech, kde bude nastíněno, jak bude projekt vypadat, co reflektuje, jak souvisí s tématem, požadavky na prostor, elektřinu atd.

Přilož nákresy či fotografie týkající se námětu, pokud bude potřeba. Přilož portfolio – odkaz na stránky nebo ukázka přechozí tvorby v pdf.)

 

 

Přihlášky budou posuzovány dle nápaditosti, relevance k tématu a site-specific začlenění do prostoru josefovské nemocnice. V případě, že si nebudete jistí nebo se vám bude zdát, že váš nápad úplně nezapadá do tématu, kontaktujte nás, rádi pomůžeme v nasměrování.

Účinkujícím a vystavujícím na Špitál ARTu budou uhrazeny náklady spojené s účastí na festivalu. Vybraní autoři získají kromě prezentace na Špitál ARTu možnost uspořádání autorské výstavy v rámci dalších prostor v Josefově mimo festival.

 

Přihlášku zašli na email: spital.art@pevnostjosefov.cz.

Dotazy na telefonním čísle +420 775 976 499

Fb: Špitál Art

Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

Hledáme sezónní průvodce

HLEDÁME PRŮVODCE, POKLADNÍ A LEKTORY PROGRAMŮ PRO ŠKOLY

  • turistický areál Bastion I a podzemí
  • Traxlerova sýpka, Bastion IX a Ravelin XIV
Čtěte více
Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

Fotografie z Josefovského masopustu – fotografická výzva

V rámci konání Josefovského Masopustu byla vyhlášena i fotografická výzva.

Fotografů se sešla spousta, což nás velmi těší. Níže se můžete podívat na ukázky fotografií jednotlivých autorů.

Vybrané fotografie budou vystaveny na společné výstavě, která bude k vidění na Bastionu IV během Otvírání pevnosti (7. 4. 2018).

Čtěte více
0
Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

Ohlédnutí za turistickou sezonou 2017

V roce 2017 jsme sice zvýšili vstupné do turistického areálu Bastion I a podzemí, nebylo to ale překážkou – oproti minulému roku došlo k nárůstu návštěvnosti zhruba o 2 600 platících návštěvníků, což nás velmi těší. Celkový počet návštěvníků našeho turistického areálu v roce 2017 je 24 104 osob.

Čtěte více
0
Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

Nad vzkazy návštěvníků

Zkraje sezóny jsme nabízeli našim průvodcům listy pro poznámky našich návštěvníků. Odmítl si ho vzít jen náš nestor. Na otázku: „Karle, chceš taky papír?“ odpověděl: „Ne, já je nepustím ke slovu.“ Lakoničtější byla letos pouze broumovská výprava. Na dotaz, co mají společného, řekla jen: „Poštu.“

Čtěte více
0
Written by Ilona Rejzková, Zatloukalová

Špitál ART 2017: Grrrl Power

Špitál ART 2017: Grrrl Power
umělecký festival v historické budově špitálu v Josefově

 

Pátek 8. 9. 2017
16 – 23 hodin
Výstava zpřístupněna od 16:30 do 20:00
16:30 Vernisáž

Inscenace Od Madlenky k Madle
(příběh děvčátka inspirovaný skutečnou událostí zpracovává téma války)
Cirkus Tety: Inscenace Husí krky
(vzdušná akrobacie, nový cirkus, fyzické divadlo)

Koncerty:
Vladivojsko
Kalle
Herky

Kavárna Kafe!Kafka
Půjčovna kol
200 Kč

Sobota 9. 9. 2017
14 – 22 hodin
Výstava zpřístupněna od 14 do 20 hodin
Výstavy, instalace, performance, tvoření, akustický koncert, program pro děti a další….
Kavárna Kafe!Kafka
Půjčovna kol
100 Kč, 50 Kč snížené, děti do 6 let zdarma

Neděle 10. 9. 2017
9 – 14 hodin
Prohlídky budovy s průvodcem i samostatně, výstava představující historii nemocnice
50 Kč, snížené 30 Kč, děti do 6 let zdarma

V případě zájmu o přespání se ozvěte na email spital.art@pevnostjosefov.cz

UDÁLOST ZDE.

Čtěte více
Written by Terézie Kalinayová

Horké letní novinky na Bastionu I

Horké letní novinky z Bastionu I

Návštěva Turistického areálu Bastion I a podzemí nabízí řadu možností, při nichž si můžete vyzkoušet, jaké mohlo být vojákem v 18. století. Nejčastějším dotazem turistů, kteří se k nám vrací, je: ,,A máte ještě ty svíčky?“. Máme. Při prohlídce opravdu chodíte s lucernou, což přispívá k ojedinělé atmosféře a nezapomenutelnému zážitku. Díky projektu ,,Pevnosti bez hranic“, který vznikl ve spolupráci s polskou pevností Kladsko, se ale naskytla možnost ještě zvýšit autenticitu prohlídky a vizuálně podpořit vysvětlení specifických částí výkladu. Návštěvník tak od začátku července může stejně jako minér naslouchat zvukům v podzemí, ve vybrané dny bude přítomen i střelbě z pušky. Výklad zpestří také videoprojekce, z nichž jedna hravě a poutavě přibližuje historii a druhá nás přenese mezi střelbu ze střelecké galerie. Na trase jsou nově umístěny informační panely, díky kterým si bude každý moci lépe představit, kdeže by se nyní nacházel na povrchu, popř. jak to bylo s možným obléháním pevnosti, nebo ilustrace místního příběhu o Ignáci Pábilovi. K lepší orientaci mezi návštěvnickými objekty a i v samotném pevnostním městě Josefov zajisté napomohou reklamní materiály v několika jazycích, jež naleznete i u našich polských partnerů. Celý projekt je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

V jedinečném prostředí josefovského podzemí se ale ukrývají i další nesčetné netradiční možnosti zážitků. Díky kladným ohlasům na programy pro školy, jsme se pustili i do programů pro dospělé a tábory. Základním kamenem všech je dobrodružství, napětí a historie podaná adrenalinovou formou. Kdo by nechtěl okusit 18. století na vlastní kůži, kdy si dokonce může vystřelit z křesadlové pušky pod zkušeným vedením členů KVH Josefov. Když obstojíte, čeká vás odměna, v opačném případě je ale nachystané vězení i s pouty. Velitel přeci nemůže zklamat svou jednotku. Pro přeživší dospělé je na konci připravena dobová vojenská kuchyně se špetkou tabáčku a historie.

Neopomněli jsme ale ani návštěvníky tíhnoucí spíše ke komornímu průběhu prohlídek a milovníky umění. Svým umístěním je pevnostní město Josefov neodmyslitelně spjato totiž také se světově proslulým mistrem českého baroka, Matyášem Bernardem Braunem. Lapidáriu nacházejícímu se na nádvoří Bastionu I se dostalo po odborných konzultacích s akademickým sochařem Petrem Novákem z Jaroměře nového osvětlení, a tím pádem vynikla nevšední krása originálních soch zmiňovaného mistra. Jeho vztah k tomuto místu je zajisté podtržen nejen sochami z Mariánského sloupu v Jaroměři, ale především perlou sochařovy tvorby, sochou náhrobku jeho tchýně s podobiznou manželky, nazvanou Plačící žena. Návštěvník si může vše prohlédnout samostatně a v klidu mimo prohlídkovou trasu, má tedy možnost fotografování i studia informací z tabulek, kterými jsou skulptury doplněny.

Budeme rádi, když i vy se připojíte a prozkoumáte pevnost z nových úhlů pohledu!

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme krásné léto plné příjemných zážitků.

Tým Bastionu I a podzemí.

0
1 2 3